yaşamın geçtiği
her yerdeyiz

Peli ürünlerinin temeli olan Turanlar Şirketler Grubu, Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından 1953 yılında İstanbul’da kurulmuş ve günümüze kadar orman ürünleri endüstrisi, turizm, deniz nakliyat, gıda sektörü ve müteahhitlik gibi bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmüştür.Bugün grubumuz, şirketleri ile orman endüstrisi, turizm, kağıt ve gıda sektöründe faaliyetlerini başarıyla sürdürmekte ve yatırımlarına hızla devam etmektedir.

Peli, ağaç esaslı panel üreticisi olarak bu kadar çeşit üretebilen Avrupa ve Ortadoğunun tek, dünyanın sayılı yatırımcıları arasındadır. Entegre tesislerinde filmli-filmsiz kontrplak, iç-dış amaçlı laminat, melaminli-ham yonga levha, melaminli-ham -boya baskılı mdf, laminat parke, hafif panel, inşaat kalıp ve iskele sistemleri, H20 kiriş, fırınlı-fırınsız kereste, kontrtabla, çay-kahve filtre kağıtları ve duvar kağıdı üretimi yapılmaktadır.

Diğer faaliyet gösterdiği turizm sektörüyle Antalya bölgesindeki önemli tesisleri ile Türk turizminde kalite ve misafirperverlik anlamında ilk akla gelen isimlerdendir.

Peli Zaman Çizelgesi
Peli Zaman Çizelgesi(1949-2017)

felsefemiz

Peli olarak üretimlerimiz ve sunduğumuz hizmetlerdeki kalitenin,
bir serap olduğu ve hep peşinden koşulması gerektiği olgusu temel inancımızdır.

“Mantık ve düşünce sınavını kazanan her tasarımımız zaman ölçeğinde bir gün mutlaka gerçekleşecektir.”

“Ülkemize ve halkımıza yararlı olmanın, görevini yapmış olmanın vereceği huzur ve kıvanç, enerji potansiyelimizi ateşleyecek ve bizleri amaçlarımız doğrultusunda yönlendirecektir.”

dünyanın
her noktasında

Peli ürünleri dünyanın dört bir yanına ihraç edilerek Türkiye sanayisini gururla temsil etmektedir.